Zielona Góra to miejsce słynące z wielu interesujących zabytków, obiektów kultury i klimatycznych uliczek, nadających miastu niepowtarzalnego uroku. Jednym z charakterystycznych budynków jest Palmiarnia, która zachwyca odwiedzających już od 1956 roku. To tutaj znajduje się nawet 200 odmian roślin egzotycznych i tropikalnych, a także wiele gatunków zwierząt. Sam obiekt pełni również funkcję restauracji.

Tanie kwatery na wypoczynek

tanie kwatery Nie tylko z uwagi na Palmiarnie warto przyjechać i wynająć kwaterę – dlaczego jeszcze? Kwatery w Zielonej Górze są przede wszystkim niedrogie. Porównując oferty wielu hoteli, moteli i ośrodków wypoczynkowych można uznać, że wynajem mieszkań jest tu o wiele tańszy niż w innych miastach. Nie tylko cena zachwyca, ale również prestiż pokoi – wszystkie z nich są eleganckie, świeżo wyremontowane i odpowiednio zagospodarowane. W mieście można wynająć zarówno jedno- jak i kilkuosobowe mieszkania z dostępem do łazienki, wygodnym łóżkiem i wieloma innymi udogodnieniami. Polecane tanie kwatery w Zielonej Górze będą idealnym miejscem do wypoczynku w przerwie od zwiedzania interesującego miasta.

tanie kwatery Wystarczy nawet kilka dni, aby odwiedzić najciekawsze zakamarki Zielonej Góry oraz poznać historię tego miasta. Mnóstwo atrakcji znajdzie się tutaj zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Po przyjeździe z pewnością uwagę przykuje Stary Rynek, który już od XVI wieku jest rozbudowywany i przebudowywany – na jego samym środku mieści się zabytkowy ratusz, warty zobaczenia. Przepiękny krajobraz miasta można ujrzeć z Wieży Łaziennej, pełniącej dawniej funkcję obronną i obserwacyjną. Na uwagę zasługuje również Teatr Lubuski, wystawiający sztukę na najwyższym poziomie, a także Kościół Największego Zbawiciela, gdzie regularnie odbywają się koncerty muzyki organowej. W całym mieście rozlokowane są pomniki symbolizujące Zieloną Górę, jak chociażby Pomnik Winiarki czy Pomnik winobrania, przedstawiający wizerunek Bachusa – boga winorośli i urodzaju. To nie wszystko, co czeka na odwiedzających w Zielonej Górze. Miasto skrywa pełno tajemnic, o których zwiedzający dowiadują się, przemierzając kolejne szlaki wycieczkowe.

W tym urokliwym miejscu warto zatrzymać się na dłużej, poczuć niezapomnianą atmosferę i przede wszystkim wypocząć. Pomagają w tym właściciele hoteli i moteli, gdyż cena wynajmowanych przez nich mieszkań nie jest wysoka, a w cały koszt może być wliczone wyżywienie lub dostęp do wielu interesujących parków rozrywki i rekreacji. Do Zielonej Góry warto wybrać się wspólnie z dziećmi, gdyż atrakcji dla nich z pewnością tu nie zabraknie.

Kategorie: Noclegi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder