Istnieje wiele typów toreb i walizek, które pozytywnie wpłyną na komfort podróży. Przede wszystkim ważną rolę odgrywa w nich uchwyt. Nie powinien on obciążać żaden partii ciała. Cały ciężar musi być równomiernie rozłożony w taki sposób, by za przenoszenie ciężkiego bagażu odpowiadały kółka walizki, a w przypadku torby – siła nacisku spadała na plecy, skutecznie odciążając ręce i barki. Najwygodniejszy bagaż to taki, który nie powoduje zmęczenia u pasażera. Powinien też pomieścić maksymalną ilość rzeczy i wyróżniać się lekką konstrukcją.

Jaką walizkę wybrać na podróż?

Wybierając idealną walizkę w podróż, należy przede wszystkim uwzględnić środek transportu, do którego zostaną spakowane bagaże. Istnieją bowiem odrębne przepisy dotyczące przewożenia bagażu na statkach, w samolotach, pociągach i autokarach. Najwięcej swobody w kwestii doboru walizek oferuje na pewno podróż autem osobowym – o ile nie ma wtedy ograniczenia związanego z pojemnością bagażnika, a także autokarem – jeśli nie podróżuje nim zbyt duża liczba turystów. Duże walizki twarde zapewniają przede wszystkim bezpieczeństwo przewożonym przedmiotom. Skutecznie amortyzują one bowiem wszelkie wstrząsy związane z podróżowaniem lub umieszczeniem bagażu w lukach.

Warto wziąć to pod uwagę szczególnie w przypadku przemieszczania się samolotem i posiadania tak zwanego biletu z bagażem rejestrowanym. Pracownicy lotnisk często przekładają szybkość ładowania walizek nad subtelne obchodzenie się z nimi, dlatego warto zadbać o to, by były one wytrzymałe i odporne na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia to spokój o to, że bagaż dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie. Nowoczesne walizki produkowane są bowiem z solidnych i odpornych materiałów. Posiadają lekkie, choć wyjątkowo stabilne stelaże. Niezależnie od tego, w jakim ułożenie przewozi się walizkę – wszelkie przechowywane w niej przedmioty pozostaną na swoim miejscu. Dobre walizki to także takie, które mimo niskiej wagi konstrukcji oferują swoim posiadaczom dużą pojemność. Powinny się w nich zmieścić wszystkie rzeczy niezbędne do spędzenia poza domem nawet najdłuższego urlopu.

Przydatnymi akcesoriami będą także umieszczone we wnętrzu walizek organizery na poszczególne drobiazgi, które z pewnością ułatwią pakowanie każdemu turyście. Wybierając idealny model warto też zwrócić uwagę na jakość rączki, która powinna się w łatwy sposób wysuwać, a także umożliwiać łatwe i lekkie prowadzenie walizki. Niewątpliwym atutem dobrej walizki będzie także jej duży rozmiar, który pozwoli spakować się na krótszy wyjazd nawet całej rodzinie. Oryginalny wzór lub intensywny kolor z pewnością wyróżni też turystę z tłumu podróżujących na dworcu lub lotnisku.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder