Chcesz odpocząć w Mikołajkach? Szukasz miejsca, w którym możesz zorganizować wesele, komunię, chrzciny lub imprezę integracyjną? Chcesz przeprowadzić szkolenie lub konferencję? Idealny będzie hotel w Mikołajkach. Tylko który wybrać, skoro w mieście jest ich bardzo dużo.

Hotel a wysoki komfort

hotel w mikołajkachCzym się kierować przy ich wyborze? Jaki poziom reprezentują hotele i pensjonaty na Mazurach? Od kiedy Mazury stały się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, baza noclegowo-gastronomiczna w mieście bardzo się rozbudowała. Na przestrzeni kilku lat powstało wiele hoteli i pensjonatów. Osoby prywatne decydują się wynajmować gościom pokoje. Szukając noclegu, najczęściej turyści decydują się jednak wybrać popularne noclegi w Mikołajkach. To rozwiązanie bezpieczne, ale też gwarantuje wysoki komfort. Pokoje są bowiem świetnie wyposażone w sieć internetową, biurko z wbudowaną chłodziarką, zestaw powitalny (kawę/herbatę, czajnik bezprzewodowy, filiżanki, cukier), garderobę. W apartamentach znajdują się dodatkowo wygodne sofy rozkładane. W łazienkach znaleźć można nowoczesne kabiny prysznicowe, a w nich – kosmetyki hotelowe (żel pod prysznic, mydło, szampon). Do dyspozycji gości są również ręczniki oraz suszarki do włosów (nie trzeba ich więc ze sobą przywozić, co zaoszczędzi miejsce w bagażu). Warto też zwrócić, gdzie znajduje się hotel.

hotel w mikołajkachNie musi być ulokowany w centrum, gdzie często jest tłoczno i gwarno, niemniej warto, by można było dotrzeć do promenady pieszo w ciągu kilkunastu minut. Miejsce, gdzie zamierzamy nocować, powinno spełniać wszelkie europejskie standardy, być bezpieczne i przyjazne dla gości. Jeśli chcemy wyjechać z psem, trzeba się upewnić, czy obiekt pozwala na nocleg zwierząt. Najczęściej jednak nie ma z tym problemu i dla czworonożnych przyjaciół turystów udostępniane są miski. Czy jednak w Mikołajkach, oprócz jezior, znajduje się coś godnego uwagi? Zdecydowanie. Na uwagę zasługuje klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy z 1842 roku oraz neogotycki kościół katolicki Matki Boskiej Różańcowej z 1910 roku. Miłośników natury zainteresuje rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno, a historyków – Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach. W Mikołajkach jest co robić. Na nudę nie można narzekać. Coś dla siebie znajdą dzieci i dorośli.

Warto już dziś pomyśleć o noclegu w tym urokliwym miejscu na Mazurach, by mieć pewność, że znajdzie się dla nas miejsce w pensjonacie czy hotelu o wysokim standardzie. Najlepsze obiekty mają w sezonie pełne obłożenie i znalezienie wolnego miejsca nie jest sprawą prostą.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder