Dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują letnich wakacji podczas których będą mogły odpocząć od szkoły. Często maluchy, jak i starsze dzieci są wysyłane na różne kolonie. Dzięki temu mają zapewnioną rozrywkę przez tydzień lub dwa. Na koloniach mogą poznawać nowe osoby i miejsca, a także miło spędzić czas. Zwykle kolonie odbywają się w miejscowościach nadmorskich.

Ośrodek na wakacje dla dzieci

ośrodki kolonijneWędrowanie po górach często jest zbyt trudne dla małych dzieci, czy osób o słabej kondycji. Zimą góry są bardziej popularne ze względu na możliwość jazdy na nartach i snowboardzie. Poza tym nad morzem można się opalać i pływać co dzieci i młodzież bardzo lubią. Na pewno dobrym wyborem destynacji będzie Mierzeja – popularne ośrodki kolonijne mają wiele ciekawych ofert dla grup zorganizowanych i szkół. Z pewnością w ośrodku muszą znajdować się pokoje z łazienkami. Wspólna łazienka to kiepski pomysł, bo nie tylko generuje długie kolejki, ale nie zapewnia też prywatności. W pokoju zwykle stoi kilka łóżek, od dwóch do nawet siedmiu, często są to łóżka piętrowe – wtedy więcej osób może spać w jednym pokoju. Dobrze wyposażone pomieszczenie na pewno będzie mieć też stoliki i krzesła, a także dużą szafę na ubrania i inne rzeczy. Polecane są ośrodki posiadające własną stołówkę – wtedy nie trzeba martwić się o wyżywienie. Rano dzieci dostają śniadanie, często w formie szwedzkiego stołu, a wieczorem jest obiadokolacja, składająca się z zupy i dania głównego.

ośrodki kolonijneCzęsto jeśli dzieci wyjeżdżają na całodniową wycieczkę to dostają także suchy prowiant, w którym są kanapki z serem i szynką, a także woda i słodka przekąska. Nowoczesne ośrodki zapewniają jednak nie tylko dobre pokoje noclegowe i wyżywienie, liczą się także atrakcje na miejscu. Dzieci zawsze mają zaplanowany czas wolny, zwykle popołudniu. Nie zawsze mają ochotę ruszać się poza ośrodek. Basen, plac zabaw, czy boisko do gry w piłkę na pewno będą okupowane przez maluchy, szczególnie jeśli pogoda nie będzie zbyt ładna. Często ośrodki kolonijne zapewniają także inne rozrywki. Znajduje się tam sala taneczna wraz ze sprzętem muzycznym idealna do organizowania karaoke lub dyskotek. Popularne są też miejsca na ognisko. Pieczenie kiełbasek i chleba w ogniu, a także gra na gitarze i wspólne śpiewanie integrują grupę i zapewniają świetną zabawę.

Reasumując, dobry ośrodek kolonijny będzie zapewniał komfortowe miejsca noclegowe, pełne wyżywienie, mnóstwo atrakcji na terenie obiektu wypoczynkowego. Taki ośrodek na pewno będzie często odwiedzany przez dzieci na koloniach.

Więcej na stronie https://syrenka.mierzeja.pl

Kategorie: Noclegi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder