Co zabrać na wyprawę survivalową? Interesującym sposobem na spędzenie czasu wolnego jest survival. Ten rodzaj aktywności coraz bardziej cieszy się dużą popularnością. Dzięki niemu, chociaż na chwile można oderwać się od codziennego życia i doświadczyć obcowania z naturą. Główna zasada polega na tym, że podczas wyjazdu do lasu, nad jezioro albo w góry należy zrezygnować z wszelkich wygód, które udostępnia dzisiejszy świat. Co ze sobą zatem zabrać?

Najpotrzebniejszy sprzęt na survivalu

niezbędnik survivalowcaNiektóre narzędzia i akcesoria dostępne na rynku zapewnią przetrwanie podczas takiej wyprawy. Dobór odpowiedniego sprzętu zależeć powinien od wybranego terenu, długości wycieczki oraz warunków, jakie na dany moment tam panują. Z doborem ekwipunku nie można przesadzać – często wielogodzinne noszenie ciężkiego i niepotrzebnego wyposażenie może negatywnie wpłynąć na kręgosłup oraz zniechęcić do kontynuowania wyprawy. Najlepiej jest przed wyjazdem przygotować własny niezbędnik survivalowca. Najbardziej elementarną częścią jest dobór odpowiedniego ubioru. Przede wszystkim warto zakupić bieliznę termoaktywną, która nie tylko uchroni przed ewentualnym chłodem, ale również skutecznie odprowadzi wilgoć ze skóry na zewnątrz zapewniając jej suchość, a co za tym idzie niesamowity komfort. Podczas wyboru butów należy pamiętać, żeby były one wygodne, trwałe oraz wodoodporne – te wszystkie cechy muszą posiadać buty przeznaczone do długich wędrówek po zróżnicowanym terenie. Odpowiednie wkładki oraz skarpetki będą doskonałym uzupełnieniem, a całość zapewni maksymalny komfort oraz ochroni przed wszelkimi otarciami lub odciskami.

poradnik prepper survivalBardzo często od wyboru butów zależy powodzenie całej wyprawy. Koszulki, spodnie oraz kurtki powinny być zachowane w ciemnych kolorach i posiadać dużo zapinanych kieszonek, w których będzie można umieścić mniejsze, niezbędne akcesoria. Plecak powinien mieć odpowiednią wielkość – wszystko zależy od długości całej wyprawy. To w nim powinna się znaleźć latarka, komplet baterii, kompas, apteczka, termos, zapałki szturmowe lub survivalowe, manierka, sztućce turystyczne, środek na owady, ręcznik szybkoschnący oraz pokrowiec przeciwdeszczowy. Poza drobnymi akcesoriami potrzebny będzie również śpiwór. Obecne technologie tworzenia tego przedmiotu pozwalają na zwinięcie go do małych rozmiarów, co oznacza, że nie zajmuję on dużo miejsca. Dobry śpiwór gwarantuję wygodne oraz ciepłe spędzenie nocy.

Wybranie się w podróż bez odpowiedniego ekwipunku oraz przygotowania nie jest zbyt dobrym pomysłem i może skończyć się niebezpiecznie. Wszystko powinno być wykonana z najwyższej jakości materiałów, aby przetrwało nawet kilkudniową wędrówkę. Zaczynając przygodę z survivalem lepiej zabrać wszystkie wymienione wyżej przedmioty, a wraz z rosnącym doświadczeniem eliminować te niepotrzebne lub dorzucać te, których zabrakło.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder