Wybierając się na Mazury często marzymy o spokojnej formie wypoczynku, która pozwoli nam odpocząć od codziennej rutyny i dużej ilości stresu. Wybieramy więc ośrodki wypoczynkowe znajdujące się w okolicy parków oraz dzikich jezior, z dala od zgiełku miasta.

Spływy organizuje wiele firm

spływy kajakoweWarto jednak pomyśleć o tym, aby spędzić wyjazd aktywnie wybierając się wraz ze znajomymi na spływ kajakowy, który pozwoli nie tylko się odprężyć, ale również zobaczyć wyjątkową mazurską naturę spędzając kilka dni w gąszczu drzew. Będąc na Mazurach nie można pominąć głównej atrakcji, jaką są właśnie spływy kajakowe. Duża ilość rzek pozwala poznawać dzikie tereny i rośliny, które rzadko gdzie można spotkać. Kajaki to jedna z wielu propozycji spędzania aktywnie czasu na łonie natury. W zależności od swoich preferencji można zdecydować się na jednodniową bądź kilkudniową wycieczkę. Spływy kajakowe na Mazurach organizowane są przez ośrodki, bądź firmy eventowe, które wyznaczają konkretny termin i zbierają chętnych na taką wycieczkę. Koszta w porównaniu z przeżyciami są naprawdę małe, dlatego warto skorzystać z takiej okazji i wybrać się wraz z innymi.

spływy kajakoweMożliwe jest wynajęcie kajaków na własną rękę i samodzielne udanie się wraz z nurtem rzeki na zwiedzanie okolicy, jednak dla osób, które nie znają terenu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie udział w imprezie zorganizowanej. Wraz z grupą zainteresowanych wybiera się przewodnik, który w międzyczasie opowiada o bogatej roślinności, okolicy oraz rzece, na której się znajdują. Firmy organizujące takie spływy zapewniają wszystko, co jest niezbędne w trakcie takiej wycieczki. Wyposażają każdego uczestnika w kamizelkę ratunkową, przewodnik oraz prowiant – w zależności od czasu ile trwa wycieczka. Taka forma spędzenia wolnego czasu na pewno nie będzie obciążała organizmu, a pozwoli zaczerpnąć świeżego powietrza odpoczywając od miejskich hałasów. Ponad połowa tras przebiega przez liczne rezerwaty przyrody, a czasem nawet park krajobrazowy, dzięki czemu można podziwiać naprawdę wyjątkowe widoki. Spływy kajakowe są świetną formą wypoczynku, która zarówno w formie zorganizowanej, jak i na własną rękę pozwala zapoznać się z okoliczną przyrodą. Spędzenie czasu na świeżym powietrzu wśród roślin regeneruje i odstresowuje, co pozwala nam po urlopie wrócić do domu z pozytywnym nastawieniem i mnóstwem energii.

Po spływie można udać się na dalszą pieszą wycieczkę wraz z przewodnikiem, który opowie o historii rezerwatów, chronionej roślinności ale przede wszystkim o malowniczej okolicy.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder