Wybierając się na wakacje w góry warto odwiedzić Szczawnicę. Jest to miasto, które cieszy się dużą popularnością między innymi dzięki swoim właściwościom uzdrowiskowym. Znalezienie więc noclegu w środku sezonu na ostatnią chwilę często graniczy z cudem. Podejmując decyzję o urlopie wszystko musi zostać ustalone odpowiednio wcześniej, by rezerwując domki nie okazało się, że brakuje miejsc.

Domek a liczba pomieszczeń

domkiMają one swój klimat, zwłaszcza te oddalone od centrum, które gwarantują piękne górskie widoki. Jak więc powinny wyglądać poszukiwania odpowiedniego noclegu na pobyt w górach? Przede wszystkim należy zacząć od ustalenia konkretnego terminu, który będzie wyznacznikiem podczas rezerwacji. Dopiero później poszukujemy obiektów, które spełniają nasze oczekiwania pod względem wielkości, komfortu, ceny, ale również położenia. Szczawnica nie należy do małych miejscowości, czasem można natrafić na takie ośrodki, które znajdują się całkowicie na obrzeżach. Mają one swoje plusy pod warunkiem, że ktoś lubi spacerować. Najlepiej jednak ustalić optymalną odległość od centrum, by cieszyć się zarówno spokojem, jak i licznymi atrakcjami. Wybierając domek w Szczawnicy warto zwrócić uwagę na ilość pomieszczeń oraz miejsc noclegowych, zwłaszcza jak wycieczka organizowana jest na więcej niż dwie osoby. W przypadku wakacji z dziećmi należy szukać domków, które posiadają ogrodzony teren z wieloma miejscami zabaw dostosowanymi do dzieci w różnym wieku.

domkiCzęsto są także ogólnodostępne miejsca grillowe, czy świetlice z grami planszowymi oraz innym wyposażeniem. Szczawnica zalicza się do miejsc, które oferuje także różne formy aktywnego wypoczynku. Między innymi można wjechać kolejką górską na szczyt i spędzić mile czas w restauracji, bądź na torze saneczkowym. A dla tych, którzy potrzebują prawdziwej adrenaliny dedykowane są spływy Dunajcem, gdzie nie mając wpływu na siły natury można w dość krótkim czasie poznać najbliższe okolice płynąc zgodnie z prądem rzeki. Domki w Szczawnicy są naprawdę urokliwe, więc jeśli ktokolwiek się jeszcze zastanawia nad opcją spędzenia urlopu w tym miejscu nie warto zwlekać. Czas z rodziną spędzony w górach bardzo zbliża do siebie. Poznaje się dość specyficzną kulturę, obyczaje, a nawet dania, które są serwowane w lokalnych restauracjach.

Zarówno wiele atrakcji, jak i wody uzdrowiskowe przyciągają wielu turystów do tej miejscowości, dlatego zdecydowanie wcześniej trzeba rozpocząć planowanie wakacji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – szlaki turystyczne, wspinaczkowe, trasy rowerowe oraz ciekawe lokale, które swoim wystrojem wyróżniają się na tle zwyczajnych obiektów.

Kategorie: Noclegi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder