Przyszły w końcu ciepłe dni, każdy coraz aktywniej spędza wolny czas. Niektórzy chodzą na spacery, inni jeżdżą na wycieczki nad morze, jezioro lub do lasu. Wszyscy cieszą się słoneczną pogodą i widać już nawet pierwsze opalone twarze. Jest to też świetny czas, by odkurzyć i wyczyścić swój stary rower, by przygotować go ponownie do jazdy i pokonywania kolejnych kilometrów.

Rekreacyjny rower Kross

kross hexagon 5.0Czasami zdarza się jednak, że nasz wieloletni już sprzęt odmawia nam posłuszeństwa i okazuje się, że koniecznym jest kupienie nowego roweru. Jest to więc doskonała okazja, by zainwestować w naprawdę dobry sprzęt. Nie warto się jednak poddawać szałowi na hipermarketowe rowery – zdecydowana większość ekspertów twierdzi, że nie jest to godne zaufania źródło. Takie rowery najczęściej wykonane są z tanich materiałów, a oszczędności poczynionych przez producentów można doszukać się praktycznie w każdym elemencie konstrukcji – od plastikowych pedałów, hamulców aż po manetki hamulcowe. Ponadto piasty z najtańszymi łożyskami, słabej jakości śruby… W skrajnych przypadkach zagrożone może być zdrowie użytkowników takich rowerów. Warto więc rozejrzeć się za czymś, co o wiele lepiej odda przyjemność jazdy na rowerze. Godnym uwagi sprzętem jest z pewnością Kross Hexagon 5.0, rekreacyjny rower górski, który idealnie odnajdzie się również w miejskiej dżungli.

kross hexagon 5.0Zbudowany został na aluminiowej ramie z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów w osprzęcie, dzięki czemu może poszczycić się lepszym napędem i wyższej klasy systemem hamulcowym Shimano (model BR-M315) zapewniającym nam bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto może zainteresować swoją stosunkowo niską ceną, co sprawia, że jest świetnym wyborem dla średnio zaawansowanych rowerzystów. Przerzutki Shimano Tourney FD-TY700 z przodu i Acera RD-M360 z tyłu zwiększają przyjemność jazdy, pozwalając na całkowitą kontrolę prędkości jazdy wydatnie wpływając na nasz komfort – strome podjazdy nie będą dla nas już straszne! Rower ten jest świetną alternatywą dla każdego miłośnika dwukołowców. Wśród wielu rowerów proponowanych nam podczas wyprzedaży w hipermarketach są potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia sprzęty. Wynika to z wykorzystania tanich materiałów, które znacznie przyczyniają się do zachowania bezpieczeństwa na drogach.

Każdy miłośnik jazdy na rowerze powinien przede wszystkim zadbać o to, by jego sprzęt nie powodował sytuacji, które potencjalnie mogłyby doprowadzić do wypadku. Z odpowiednio przygotowanym i solidnym rowerem nie jest to jednak nic trudnego do osiągnięcia.

Kategorie: Sport

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder