Zakopane to miasto położone na południu Polski, w województwie małopolskim. Od lat nazywane jest zimową stolicą, gdyż wokół znajduje się mnóstwo stoków narciarskich oraz innych atrakcji turystycznych. Każdego roku Zakopane odwiedza około trzech milionów osób. Każda z nich ma inne wymagania oraz oczekiwania wobec miejsca pobytu. Możliwość wyboru bazy noclegowej na ferie czy wakacje jest w Zakopanem na tyle duża, że każdy, nawet najbardziej wymagający turysta, znajdzie coś dla siebie.

Wybór odpowiedniej bazy noclegowej

nocleg w domku z baliPrzed rozpoczęciem poszukiwań warto przemyśleć własne wymagania — odległość bazy noclegowej od centrum miasta, bliskość natury i szlaków turystycznych oraz atrakcje w pobliżu. W zależności od tego, jaki jest plan na spędzeniu wakacji czy ferii, miejsce noclegu powinno ułatwiać dostęp do planowanych zajęć. Warto wziąć pod uwagę bliskość przystanków autobusowych bądź dworca PKP, jeżeli podróżowanie odbywa się bez samochodu. Ciągnięcie ciężkich walizek przez pół miasta nie jest rozsądne, szczególnie kiedy w podróży uczestniczą także dzieci. Dla osób zmotoryzowanych dużym atutem będzie obiekt noclegowy z dostępnym, darmowym parkingiem. Bardzo istotne jest również wyżywienie, które warto wcześniej zaplanować — przede wszystkim przeliczyć budżet. Wygodnym rozwiązaniem jest wynajęcie noclegu w miejscu, w którym będą dostępne śniadania. Określone godziny podawania posiłku mobilizują wczasowiczów do wcześniejszego wstania i zapewnią solidną dawkę energii na cały dzień.

baza noclegowa w górachPo określeniu wszystkich istotnych aspektów podróży warto skorzystać z przeglądarki internetowej i poczytać opinie na temat danych obiektów. Ludzie chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, aby kolejni goście mogli na tej podstawie wybrać idealny nocleg. W Internecie znajduje się także kilka stron dających możliwość wyszukiwania na podstawie wybranych filtrów oraz porównanie aktualnych cen. To wszystko wystarczy, aby znaleźć korzystny wynajem góralskich domów w Zakopanem, a także innych obiektów noclegowych. Spośród dostępnych opcji znajdą się luksusowe hotele ze spa, pokoje gościnne o różnym standardzie, tradycyjne drewniane chaty czy bardziej nowoczesne domy lub mieszkania. Dla amatorów pieszych wycieczek po górach niezwykłym doświadczeniem będzie spędzenie nocy w różnych schroniskach turystycznych znajdujących się na szczytach lub szlakach. Poranek z niepowtarzalnym widokiem, w otoczeniu natury i przy pysznej domowej szarlotce będzie pięknym wspomnieniem na lata.

Pobyt w Zakopanem, bez względu na porę roku, to zdecydowanie warty uwagi pomysł. Liczne atrakcje dla najmłodszych, a także dla dorosłych sprawią, że będzie to udany wyjazd pełen przygód i nowych doświadczeń. Dla turystów pragnących wypocząć od zgiełku miasta i obowiązków dnia codziennego poleca się liczne spa, lokalne restauracje oraz kawiarnie, a także spacery na świeżym powietrzu.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder