Nasza redakcja powstała w 2017 roku. Na początku prowadziliśmy mały blog, na którym publikowaliśmy wpisy, komentujące najnowsze wydarzenia na świecie. Liczba czytelników, jaka zaczęła nas odwiedzać, pozwoliła na otwarcie nowych działów oraz rozbudowanie zespołu redaktorów. Dziś zatrudnimy ponad 20 pracowników, którzy spotykają się w nowoczesnym biurze w Poznaniu.

Doskonale wiemy, że wielu ludzi lubi czytać, lecz ciągle brakuje im czasu, aby zagłębić się w książkę. Nasz blog jest alternatywą dla tradycyjnej literatury i gazet, ponieważ zawiera treści o różnej tematyce. Staramy się publikować rozmaite artykuły, dbając o przejrzysty język oraz atrakcyjną kompozycję wpisów. 

Pomysł założenia redakcji powstał 2 lipca 2017 roku. Niewielka grupa osób, która stworzyła redakcję, wcześniej zajmowała się prowadzeniem własnych blogów lub portali publicystycznych. Natalia Szulz postanowiła zaprosić do współpracy dobrze rozwijających się blogerów i stworzyć wspólny serwis, który łączyłby różne dziedziny. Dzięki temu czytelnik nie przeszukuje Internetu w poszukiwaniu wiedzy i inspiracji, ponieważ zgromadziliśmy je w jednym miejscu. Świetnym rozwiązaniem okazało się również zatrudnienie fotografa i grafika, ponieważ poszczególni redaktorzy nie muszą już dbać o oprawę tekstów (tak jak to miało miejsce podczas prowadzenia własnych stron), lecz mogą w pełni skupić się na pisaniu. 

Bardzo ważnym elementem cechującym naszego bloga jest responsywność, czyli możliwość otwierania postów nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy w telefonie. Wiele podobnych stron ukrywa tekst lub go zniekształca podczas gdy nasz serwis dopasuje go do Twojego ekranu. Jest to wygodne, ponieważ pozwala na korzystanie z serwisu w każdym miejscu.