Jeśli z kochanego, uroczego dziecka pociecha przeobraziła się w wiecznie naburmuszonego malkontenta to znak, że pociecha wkroczyła w okres dojrzewania. Jednym ze sprawdzonych sposobów na ułatwienie tego trudnego momentu, jest dać dziecku możliwość realizacji pasji.

Obozy windsurfingowe w różnych miastach

obozy windsurfingoweJeżeli wśród zainteresowań jest sport, jest wiele różnych dyscyplin, które nastolatek może spróbować uprawiać. Jednym z nich są różnorodne sporty wodne, które każdego roku są powodem przyjazdu na północ kraju wielu miłośników pływania na desce. Jeśli pociecha nie miała wcześniej szansy wypróbowania tej aktywności fizycznej, lato jest idealną porą na zmianę tego. Dobrym pomysłem jest zapisanie dziecka na kolonie, w trakcie których nauczy się podstaw niezbędnych do zachowania równowagi na desce. Jest wiele miejsc, gdzie organizuje się obozy windsurfingowe – hel, Trójmiasto czy Władysławowo to kilka z nich. Wszystkie zajęcia dla początkujących odbywają się w bardzo płytkiej wodzie, dzięki czemu kursanci mają zapewnione bezpieczeństwo. Ważne jest to, że dzieci mogą być w kameralnych grupach dobranych pod względem stopnia zaawansowania. Dzięki temu jest im raźniej i mają więcej motywacji do tego, żeby zgłębiać tajniki tego sportu. Koleżanki i koledzy będą osobami, z którymi nastolatek spędzi w trakcie kilku tygodni naprawdę dużo czasu.

obozy windsurfingoweDzieci przez cały czas śpią na kampusie surferów. Mieszkają w przyczepach, w których zostały ustawione łóżka piętrowe. Taki pobyt będzie sprawdzianem z samodzielności. Na miejscu nie będzie nikogo, kto za nastolatka cokolwiek posprząta czy zorganizuje. To on sam będzie musiał zadbać o swoje potrzeby, nie tylko na czas wieczorów, ale także na całodzienne wypady nad wodę. Jedną z rzeczy, o które nie będzie musiał się martwić, jest wyżywienie. Oprócz zakwaterowania i kursu dzieciaki mają zapewnione trzy posiłki dziennie. Menu jest zróżnicowane i zawiera różnorodne dania z kuchni polskiej i międzynarodowej. Im więcej zainteresowań wypróbuje dziecko, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu. Jeśli nastolatek uwielbia lekcje wychowania fizycznego oraz chodzenie na siłownię, warto rozszerzyć te aktywności o coś nowego. Świetnym pomysłem może być letni wyjazd wakacyjny, połączony z kursem sportu wodnego.

W trakcie kilku tygodni ćwiczeń nastolatek rozszerzy grono swoich znajomych o rówieśników z różnych części kraju. Kto wie, może spotka tu swoją pierwszą, wakacyjną miłość? Jeśli nie do drugiej osoby to może do spędzania czasu na desce w wodzie.

Kategorie: Sport

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder