Z sezonu na sezon przybywa w Polsce rowerzystów. To coraz popularniejsza forma rekreacji, która zaskarbia sobie przychylność osób w każdym wieku. Jeśli i w gronie Twoich przyjaciół lub członków rodziny są zapaleni cykliści, możesz sprawić im radość, kupując prezent związany z uprawianym sportem. Aby ułatwić Ci wybór podarunku, w bieżącym wpisie prezentujemy pomysły na udane gadżety rowerowe dla mężczyzn i kobiet.

Najlepsze upominki rowerowe

prezent rowerowy dla mężczyzny W tej części artykułu znajdziesz inspirujące pomysły na prezenty dla cyklistów obu płci. Pośród nich na pewno znajdziesz coś, co ucieszy bliską Ci osobę. Oto zbiór naszych propozycji:

1. Wierzchnia odzież rowerowa

Na rynku funkcjonuje wiele marek odzieży, które specjalizują się w sprzedaży ubrań z przeznaczeniem do jazdy na rowerze. W przypadku tego prezentu, przyda Cię się znajomość rozmiaru, który nosi solenizant oraz preferowanego przez niego stylu. Reszta zależy od Twojej pomysłowości. Możesz kupić np. ciekawą, rowerową koszulkę, czapkę, skarpetki, rękawiczki, bluzę lub kurtkę. Wybór jest naprawdę szeroki!

2. Koszulka termoaktywna

Jeśli dobrze znasz rozmiar odzieży solenizanta, możesz kupić dobrej jakości koszulkę termoaktywną. Szukając najlepszego modelu, postaw albo na odzież pasującą do stylu danej osoby, albo na uniwersalność. W sklepach znajdziesz koszulki w różnych kolorach oraz stylach, z krótkim i długim rękawem. Każdy z tych wyborów będzie udany, ponieważ wszystkim rowerzystom przyda się kilka koszulek, które można nosić na zmianę.

3. Futerał na narzędzia

gadżet rowerowy dla mężczyznyWiększość rowerzystów posiada co najmniej podstawowy zestaw kluczy i narzędzi, które pozwalają na samodzielne zreperowanie drobnych usterek czy wymianę wyeksploatowanych części. Zwykle akcesoria leżą w domu czy garażu, a na czas wycieczek są pakowane do sakw lub plecaka. Aby ułatwić ich przewożenie oraz zapobiec zgubieniu, możesz podarować rowerzyście futerał na nie. Poręczny, zasuwany na zamek organizer na pewno przyda się podczas niejednej eskapady czy naprawy.

4. Elektronika

Jeśli dysponujesz wyższym budżetem lub prezent będzie składkowy, dobrym zakupem mogą być gadżety elektroniczne. Cyklistom przyda się nie tylko nawigacja, ale także np. aparat na rower albo kamerka. Przejrzyj oferty sklepów rowerowych, a na pewno znajdziesz w nich wiele niesamowitych urządzeń, którymi zachwyci się zapalony cyklista.

5. Karta podarunkowa

Jeśli chcesz mieć 100% pewność, że solenizant ucieszy się z prezentu, kup… kartę podarunkową do sklepu z asortymentem rowerowym! Wbrew pozorom taka karta nie oznacza, że idziesz na łatwiznę. Czasem lepiej jest po prostu wręczyć atrakcyjny voucher niż nie do końca udany upominek.

Czego NIE kupować zapalonym rowerzystom?

czego nie kupować cyklistomChoć zakup prezentu dla fana dwóch kółek nie wydaje się trudny, bo można inspirować się wieloma pomysłami, to także w tym obszarze można popełnić błąd. Solenizant na pewno podziękuję za każdy upominek, ale jeśli jakiś nie przypadnie mu do gustu, zapewne nigdy go nie użyje.

 

Oto, czego nie należy kupować cykliście w prezencie:

• części do roweru – każdy rowerzysta sam dba o swój sprzęt i jeśli nie masz 100% pewności, jaką część kupić, nie kupuj jej wcale. Łatwo jest zamówić coś, co nie pasuje do danego modelu albo nie przyda się właścicielowi dwóch kółek. Wydawanie pieniędzy na niepraktyczny prezent nie jest rozsądne, dlatego postaw raczej na coś sprawdzonego lub uniwersalnego.

gadżety rowerowe• bielizna rowerowa – kupowanie bielizny znajomym lub dalszym członkom rodziny może wywołać uczucie zażenowania i niezręczności, ponieważ to bardzo osobista część garderoby. Wyjątek stanowią tu: wręczenie takiego prezentu naprawdę bliskiej osobie lub solenizantowi, który wyraźnie powiedział, że taki upominek go ucieszy. W innych przypadkach zrezygnuj z kupowania bielizny rowerowej.

• mapy – jeśli solenizant porusza się rowerem głównie w mieście i jego okolicach, nie wręczaj mu map z trasami Dolnego Śląska. To ciekawy upominek, oczywiście, ale dla kogoś, kto pasjonuje się wycieczkami na dwóch kołach. Osoba, która się tym nie interesuje, schowa mapy głęboko w szufladzie i być może nigdy po nie nie sięgnie.

Podsumowanie

Prezent rowerowy dla cyklisty to doskonały pomysł. Każdy docenia, gdy inni rozpoznają jego pasję oraz starają się ją wspierać. Pamiętaj jednak, by nie obdarowywać solenizanta upominkiem zbyt osobistym, ryzykownym albo niedopasowanym do jego stylu życia. Istnieje wiele innych, bezpiecznych opcji, które ucieszą każdego fana kolarstwa.

Kategorie: Ciekawostki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder