Leżenie plackiem na leżaku blisko basenu to nie dla każdego kusząca opcja. Są takie osoby, które stronią od wypoczynku all inclusive i wolą wypoczywać bliżej natury. Jeśli ma się takie gusta, warto zebrać osoby o zbliżonych upodobaniach i spróbować udać się razem na wyjazd.

Kajaki na wynajem

kajaki na śląskuDzięki temu można spędzić czas w sposób, który się lubi. Dobrą opcją może być udanie się na spływ kajakowy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą choć na chwilę oderwać się od miejskiego zgiełku. Są firmy, które zajmują się organizacją takich imprez kompleksowo – wynajmują kajaki na śląsku, czuwają nad bezpieczeństwem uczestników oraz udzielają cennych wskazówek dotyczących wiosłowania. Wszystkie noclegi na trasie będą odbywały się w namiotach. Bardzo często jest to pierwszy tego rodzaju nocleg np. dla dzieci. To wyjątkowe przeżycie, ponieważ można zobaczyć naprawdę wiele pięknych zjawisk takich jak rozgwieżdżone niebo, ślady zwierząt żyjących w lesie czy odbijający się w wodzie księżyc. Uczestnicy muszą zabrać ze sobą ekwipunek, który zapewni im w miarę wygodne warunki. Jest to przede wszystkim namiot. Ważne, aby rozstawić jeszcze zanim wyruszy się na wyprawę.

kajaki na śląskuUniknie się w ten sposób niemiłych niespodzianek np. w postaci tego, że w zestawie nie ma jakiejś części niezbędnej do rozłożenia namiotu. Przyda się także karimata i ciepły śpiwór. Dzięki takiemu wyposażeniu nocleg będzie przyjemniejszy. A to ważne, bo trzeba mieć dużo sił na kilkugodzinne wiosłowanie. Co do samego sprzętu, to jest on regularnie wymieniany. Uczestnicy w cenie wynajmu kajaku mają także udostępniony kapok bezpieczeństwa. Organizatorzy prowadzą także wypożyczalnię sprzętów niezbędnych w trakcie spływów. Są to kuchenki turystyczne albo worki wodoszczelne na bagaże. Firmy zajmują się także kompleksowym transportem. Zadbają o to, żeby uczestnicy zostali dowiezieni na miejsce razem z niezbędnym sprzętem. Dzięki temu uczestnicy mogą się w pełni skupić na wiosłowaniu i podziwianiu wspaniałej przyrody, jaka rozpościera się dookoła najpopularniejszych szlaków na Śląsku. Jeśli lubi się wyjazdy z odrobiną emocji, warto spróbować swoich sił w kajakarstwie. To dyscyplina sportowa, którą ma sporą rzeszę fanów. Trudno się dziwić. Jest coś wyjątkowego w kilkudniowym wyjeździe spędzonym w większości czasu bardzo blisko natury.

W tym czasie można przypomnieć sobie o umiejętnościach, których nie używa się na co dzień. Jest to chociażby umiejętność rozpalenia ogniska, ugotowania obiadu na kuchence polowej czy rozłożenia namiotu.

Kategorie: Sport

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder