Niektórzy z nas uwielbiają spędzać wolny czas aktywnie. Nie dla nas siedzenie nad basenem z drinkiem w dłoni lub wylegiwanie się na ręczniku w słonecznych promieniach. Wolimy wiatr we włosach podczas rowerowych wycieczek i przyjemne mrowienie w łydkach po przejechaniu odpowiedniej liczby kilometrów. Ciekawą opcją dla miłośników jazdy są zorganizowane wycieczki rowerowe.

Wycieczki rowerowe nad morzem

wycieczki rowerowe nad bałtykiemNa sam początek, jeśli jeszcze nie jesteśmy przekonani, czy takie eskapady są na pewno dla nas, możemy wybrać się na wycieczkę, która nie będzie aż tak odległa. Dobrym kierunkiem takich wakacji są kraje nad naszym polskim morzem – przykładowo Litwa lub Estonia. Nie porywajmy się też z motyką na słońce i zamiast dwutygodniowej wyprawy niech zainteresują nas kilkudniowe wycieczki rowerowe nad Bałtykiem. W ramach takiej wyprawy możemy też wybrać, czy wolimi tańszą alternatywę z noclegami na polach namiotowych, czy bardziej komfortowe zakwaterowanie w pensjonatach lub hotelach. Wiele firm, które oferują zorganizowane wycieczki rowerowe, oznacza też zaproponowane przez siebie trasy różnymi stopniami trudności. Możemy znaleźć coś dla siebie niezależnie od tego, czy jesteśmy laikami, którzy dopiero co odłączyli od roweru dwa dodatkowe kółka, czy dziennie potrafimy przejechać setki kilometrów. Zaletą wspólnych, zorganizowanych wypraw jest fakt, że wiele z nich oferuje przewóz naszego bagażu – dzięki temu nie musimy dźwigać wszystkiego na plecach we własnych sakwach.

wycieczki rowerowe nad bałtykiemJeśli nie posiadamy jeszcze swojego roweru, a wizja takiej wycieczki nas zaintrygowała, możemy dowiedzieć się, czy dany organizator oferuje wypożyczenie sprzętu – zazwyczaj wiążę się to z dodatkową opłatą, jednak jest wygodną opcją dla sprawdzenia, czy taki typ wypoczynku nad odpowiada. Jeśli zainspiruje nas to do dalszych wypraw, będziemy wiedzieć, że zakup roweru będzie dla nas dobrą inwestycją. Podczas zorganizowanych wycieczek mamy też pewność, że specjaliści wybiorą dla nas odpowiednią trasę – widowiskową, ale też dostosowaną do naszej kondycji. Zazwyczaj przy każdym przejechanym kilometrze towarzyszy nam też wóz techniczny, który w ramach potrzeby będzie służył nam odpowiednią pomocą. Takie rowerowe wycieczki to także okazja do poznania wielu ciekawych ludzi, którzy dzielą z nami pasje.

Zazwyczaj w pierwszy wieczór wycieczki organizowane jest spotkanie integracyjne w ciekawej formie, np.: jako kolacja przy ognisku. Mamy okazję do podzielenia się swoimi kolarskimi przyzwyczajeniami i wymianą rad na temat odpowiedniego sprzętu i warunków do jazdy. Daje to okazję do nawiązania interesujących przyjaźni.

Kategorie: Sport

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder