Malownicza Czarna Hańcza to jedna z najdłuższych rzek w Polsce, która ciągnie się przez praktycznie całe Podlasie. Z racji tego, iż całkowita powierzchnia rzeki wynosi ponad 1900 kilometrów kwadratowych, na terenach tych organizuje się nagminnie spływy kajakowe, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów.

Kajaki w przystępnych cenach

kajakiJak powinniśmy przygotować się przed uczestnictwem w owym spływie? Na samym wstępie należy zaznaczyć, iż na terenie Podlasia funkcjonuje obecnie wiele renomowanych ośrodków turystycznych, które zapewniają swym gościom tanie, komfortowe noclegi. Większość właścicieli ośrodków agro-turystycznych oferuje swym klientom również dodatkowe atrakcje, do których zaliczyć możemy m.in. boiska sportowe, grille oraz parki liniowe. Większość owych ośrodków prowadzi również wypożyczalnie sprzętów wodnych, w których możemy wypożyczyć nie tylko motorówki czy rowerki wodne, ale również m.in. kajaki. Warto przy tym podkreślić, iż zdecydowanie najbardziej pożądane są aktualnie lekkie, ale solidne zarazem kajaki polietylenowe, które bardzo łatwo można przetransportować. Kajaki na Czarnej Hańczy można wypożyczyć w bardzo przystępnych cenach – wynajęcie jednoosobowego kajaka to koszt zaledwie około 35 zł. Jeszcze tańsze są natomiast kajaki z laminatu, za których wynajęcie zapłacimy zaledwie 30 zł.

kajakiChoć w spływach kajakowych może uczestniczyć bez przeszkód każda osoba pełnoletnia lub nieletnia, która uzyska od prawnych opiekunów stosowną zgodę na piśmie, to jednak musimy liczyć się z tym, iż niektóre odcinki Czarnej Hańczy potrafią być bardzo zwodnicze, by wręcz nie powiedzieć, że niebezpieczne. Dlatego też jeśli nie posiadamy żadnego doświadczenia z kajakarstwem, warto wówczas zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnych instruktorów, którzy nie tylko podzielą się z nami kilkoma cennymi radami, ale również przede wszystkim zadbają o nasze bezpieczeństwo. Każdy wykwalifikowany, certyfikowany instruktor odbywa bowiem szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, które sprawia, że dysponuje on stosowną wiedzą z ratownictwa. Na samym końcu warto również podkreślić, że choć spływy kajakowe na niezwykle długim odcinku Czarnej Hańczy mogą trwać nawet kilka dni, to jednak w tym wypadku warto dostosować trasę do swoich możliwości.

Laicy, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z kajakarstwem powinni więc zaczynać od uczestnictwa w mniej wymagających spływach jednodniowych. Bardziej doświadczeni kajakarze mogą natomiast wybrać się na kilkudniowe spływy, podczas których często nocuje się pod namiotami.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder