Podróżować można na różne sposoby i w rozmaitych celach. Nowe miejsca odwiedza się, by wypocząć, poznać język czy wziąć udział w jakimś wydarzeniu kulturalnym. W naszym kraju istnieje jednak stosunkowo nowy trend, który wyraźnie odstaje od przywołanych wcześniej przykładów. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym jest i jak funkcjonuje turystyka dentystyczna w Polsce, ten wpis jest dla Ciebie.

Cechy polskich usług dentystycznych

polskie usługi dentystyczneDla przeciętnego Polaka prywatne usługi stomatologiczne są dość kosztowne. Nie zmienia to jednak faktu, że dużo osób oszczędza, aby z nich skorzystać. Często jest bowiem tak, że tylko na odpłatnych wizytach można otrzymać dobrej jakości wypełnienie albo poddać się zabiegom z użyciem nowoczesnych metod niwelowania bólu.

W naszym kraju, w przeciwieństwie na przykład do Anglii, zęby się leczy, a usuwa dopiero w ostateczności. Polski lekarz ustala, w porozumieniu z pacjentem, zakres oraz metody pracy z uzębieniem. Podczas prywatnych wizyt można zaplanować cały proces leczenia zębów, wykonywania zabiegów profilaktycznych czy upiększających. Dzięki temu coraz więcej osób w naszym kraju szczyci się pięknym, zadbanym uśmiechem.

Kolejnym powodem, dla którego wielu Polaków korzysta z prywatnej opieki stomatologicznej, jest jakość wyposażenia w gabinetach. Lekarze, którzy je prowadzą, inwestują niemałe pieniądze w sprzęty. Dzięki nim skutecznie leczą nawet skomplikowane przypadki. Wielu dentystów nie żałuje także środków i czasu na dokształcanie się, aby oferować najwyższą jakość usług.

Przywołane zalety sprawiają, że turystyka dentystyczna w Polsce przeżywa wielki rozkwit. Z oferty prywatnych gabinetów i klinik korzystają nie tylko nasi rodacy, ale także coraz więcej cudzoziemców.

Daleka droga po piękny uśmiech 

Czy przyjazd z innego kraju do Polski, by leczyć zęby, może się opłacać? Oczywiście! Kosztpodróż po piękny uśmiechy usług stomatologicznych na Zachodzie są dużo wyższe niż w naszym kraju i często świadczy się je na zauważalnie niższym poziomie. Cudzoziemcy coraz chętniej odwiedzają Polskę, aby zadbać o swój uśmiech. Kuszące są niskie, w ich odczuciu, ceny oraz wysoka jakość prywatnej opieki stomatologicznej.

Często zdarza się, że leczenie zębów w przeciętnym, prywatnym gabinecie na Zachodzie kosztuje tyle samo, co kilkudniowy pobyt w prestiżowej, polskiej klinice dentystycznej. Nawet, jeśli do kosztów leczenia zębów trzeba dodać cenę biletów i zakwaterowania, to w ostatecznym rozrachunku nadal jest to atrakcyjne rozwiązanie. Różnice w kosztach usług dentystycznych są tak duże, że finalnie ekskluzywny pobyt w Polsce może być tańszy niż leczenie zębów we własnym państwie.

Do Polski ściągają więc obcokrajowcy, których kuszą niskie ceny i wysoka jakość usług stomatologicznych. Ponadto wielu z nich docenia, że miejscowi lekarze dobrze znają języki obce. Dla sporej grupy dentystów porozumiewanie się po angielsku, niemiecku, francusku czy hiszpańsku nie stanowi żadnego problemu. Dzięki temu obcojęzyczny pacjent może czuć się w gabinecie naprawdę swobodnie i nie musi zatrudniać tłumacza, żeby zrozumieć, co robi lekarz.

Wady i zalety turystyki dentystycznej

plusy i minusy turystyki dentystycznejZjawisko turystyki dentystycznej jest elementem globalnego trendu. Coraz częściej pacjenci poszukują tanich, wysokojakościowych usług zdrowotnych poza własnym krajem. Ta tendencja jest szczególnie dobrze widoczna w segmencie medycyny estetycznej. Od lat Europejczycy i Amerykanie podróżują np. do Azji w celu skorzystania z oferowanych tam operacji i zabiegów upiększających.

Polskie kliniki stomatologiczne cieszą się dużą popularnością wśród Niemców i Brytyjczyków. Zjawisko turystyki dentystycznej ma sporo zalet, ale nie jest też wolne od wad. Oto najważniejsze z nich:

ZALETY

• wzrost zainteresowania polskimi usługami medycznymi determinuje ich dalszych rozwój oraz podnoszenie jakości,
• obcokrajowcy przy okazji leczenia zębów mogą poznać nasz kraj i docenić wiele innych jego walorów,
• podróże do klinik dentystycznych wpływają na rozwój i specjalizację rynku turystycznego.

WADY

• ceny usług dentystycznych w polskich gabinetach i klinikach mogą zacząć rosnąć, co utrudni dostęp do nich mieszkańcom państwa,
• popularność leczenia zębów w naszych kraju może wydłużyć czas oczekiwania na świadczenie prywatnych usług stomatologicznych,
• składanie reklamacji z innego kraju może być kłopotliwe.

Podsumowanie

Zjawisko turystyki dentystycznej w Polsce przybiera na sile. Coraz więcej gabinetów zaprasza w swoje progi cudzoziemców, którzy chętnie korzystają z tańszej, wysokojakościowej opieki medycznej. Choć i pacjenci i lekarze korzystają na takich usługach, to nie powinno się zapominać o wadach turystyki dentystycznej. Każdą z opcji warto przemyśleć i dopiero później podjąć decyzję o miejscu leczenia zębów.

Kategorie: Ciekawostki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder